Archív


Vyhodnocení soutěže v kulečníku

Zvítězil Josef Černík, který vyhrál 128 her, z 629 her, které se v knihovně odehrály.


Děti při informatické výchově v knihovněKnihovnický Mikuláš

Knihovnice a M. Karafiátová vytvořily mikulášskou družinu, která uvítala děti při jejich besedě v knihovně a rozdala sladké poděkování za jejich básničky.


Čert z ulice, který navštívil knihovnu byl opravdu strašidelný


Stavění z krabiček od antiperlí

stále děti baví, a tak si krásně vymyšlí


Největší a nejmenší knihu

jsem vyfotila v muzeu pro děti na informatickou výchovu, kterou pořádáme pro všechny děti zákl. školy každý rok. Dále mi slečna muzejnice vysvětlila, že jedna z nejstarších knih je z r.1544 a kniha z r.1644 byla převezena do Sadského muzea z Říma. B. Poláková


Mateřinka přišla na besedu, kterou prvně uspořádala nová kolegyně Marcela Dudková:


Vařečkové divadélko

při KICu v Sadské zahrálo dětem z mateřské školy představení dvou pohádek:


Kulečník zaujal i Rómské chlapce, kteří přijeli z Anglie na návštěvu za rodinou.


Výroba strašidýlek v dětském oddělení

Ve výpůjční době si děti vyrábejí strašídélka dle své fantazie, některá si vezmou domů, s jinými vyzdobí svoje oddělení:


Zvonění na čtení

Děti v knihovně vytvoří nebo nakreslí zvonečky do kterých napíší nebo nakreslí o své nejoblíbenější knize. Zvonečky, které děti vytvořily jsou vystavené v knihovně a ve vestibulu kina:


Vítězové,

kteří se mohli účastnit vyhodnocení, děti, které byly ten den na plavání dostaly ocenění od paní učitelky Cempírkové:


Malované záložky

Děti si ve výpůjční době knihovny vymalují předtištěné záložky a do měsíce budou nejlepší malůvky vyhodnoceny.


Malí stavitelé

Andulka, Hynek a Vilík Slavíkovi podlehli v knihovně budovatelské vášni a s krabičkami od antiperlí zapoměli na ostatní svět.


Kulečník v knihovně má úspěch

Knihovna obdržela darem od firmy Laur-sport z Nehvizd v dubnu 2008 dětský kulečníkový stůl a ukázalo se, že děti doma hrají kulečník častěji, než jsem předpokládala. Rozhodla jsem tedy vyhlásit průběžnou soutěž, která by vyvrcholila turnajem. Ten se, ale nemohl konat, protože děti pro školní povinnosti chodí do knihovny různě, jak jim to vyhovuje. Ale myslím si, že průběžná soutěž je také pěkná ukázka toho, jak se děti v knihovně baví.


Dne 12. června došlo k vyhodnocení soutěže. Všechny děti odehrály celkem 197 her a z nich se na 1. místě s 37 výhrami umístil JAN STAROSTA. Na 2. místě se 33 výhrami se umístil JIŘÍ HŘEBEN. O třetí místo se dělí dvě holčičky - DENISA WOHLOVÁ a MARTINA NOVÁKOVÁ se 27 výhrami. Vítězům byli rozdány drobné ceny.


A hned ten den začala nová soutěž, kterou děti uvítaly. Tímto jsou do knihovny zvány všechny děti, které rády hrají kulečník, šachy, člověče nezlob se, lodě, karty, Hugo (na PC) a jiné hry, které knihovna nabízí.Březen - měsíc knihy a internetu

Dne 12. března na naše pozvání přijela spisovatelka PETRA BRAUNOVÁ. Spisovatelka píšící převážně pro děti uspořádala besedu pro 3. - 5. ročník ZŠ.


Korálky z FIMA

30. ledna odpoledne si přišli hrát dospělí i děti s polymerovou hmotou FIMO, aby si vyrobili korálky pro radost. Jednoduchou technikou dle vlastní fantazie vytvořili zajímavé a nápadité ozdoby na krk nebo na ruku.

Příští tvořivé odpoledne proběhne 19. března už od 9.00 hod. Vstup je 50,- Kč, sebou řezací nůž nebo skalpel (není nutné).


INTERNET ZDARMA

Od ledna 2008 knihovna neúčtuje poplatek za internet.V úterý dne 2. října 2007 knihovna pořádala v kině

besedu se spisovatelkou a scénáristkou MARKÉTOU ZINNEROVOU.

Na konci besedy byla autogramiáda a prodej knih.


Knihovnický týden

1. - 5. října 2007

AMNESTIE

Možnost vrátit knihy, které přesáhly výpůjční době, bez poplatku za upomínky.


Přijďte se podívat do "nové" knihovny

Knihovna obdržela od Středočeského kraje dotaci na obnovu interiéru knihovny. Za to knihovna nakoupila nový výpůjční pult a regály.Pro dospělé každý měsíc knihovna nakupuje nové tituly a zapůjčuje knihy z výměnného fondu v knihovně Kutná Hora.


Nabídka pro studenty

Knihovna zakoupila MP3 KYTICE - K.J.Erben a MÁJ - K.H.Mácha.

Recituje Jiří Štědroň.